Wpisy

 • środa, 12 marca 2014
  • Pokój dla dziecka - tylko jak?

   Na chwilkę zostaniemy jeszcze w klimatach dekoratorskich. 

    

   Zastanawiałem się niedawno co sądzić o dekorowaniu pokojów dziecięcych w bajkowy sposób. Z jednej strony musi mieszkanie w takim pokoju musi być dla małego dziecka niesamowitą frajdą. Sam gdy byłem mały marzyłem o tym żeby w moim pokoju zagościły postacie z mojej ulubionej bajki, mianowicie Teletubisie. Z drugiej jednak strony po dwóch - trzech latach dziecko podrośnie i wejdzie w taki dziwny okres w którym zacznie wstydzić się czegoś co wcześniej lubiło traktując to jak coś odrażającego. I co wtedy zrobić? Kolejny gruntowny remont całego pokoju jest raczej dość drogim rozwiązaniem, ale męczenie dziecka też nie jest odpowiednim wyborem. Czy jest zatem jakieś wyjście z tej patowej sytuacji? Otóż tak...

    

   Wyjściem może być np. pomalowanie pokoju w jakieś neutralne kolory, które nie będą smutne dla małego dziecka, a gdy podrośnie nie będą dla niego zbyt źle kojarzące się. Konieczne będzie użycie farby, którą można myć gdy się zabrudzi. Pozwoli to nam na naklejenie na ściany wydrukowanych naklejek z postaciami z bajek, np. wspomnianymi już wcześniej przeze mnie Teletubisiami, albo Kubusiem Puchatkiem. Takie rozwiązanie pozwoli nam zapewnić dziecku miłe i przyjazne miejsce do gier i zabaw w bardzo młodym wieku. A gdy dziecko podrośnie i zaczną przeszkadzać mu te ozdoby, albo zwyczajnie znudzą mu się, bądź będą zniszczone, to wystarczy ściągnąć naklejki, zmyć klej i albo pozostawić takie gołe ściany, albo nakleić jakieś nowe naklejki.

    

   Moim zadaniem takie rozwiązanie będzie odpowiednim połączeniem tych dwóch zdań na temat dekorowania pokoju dla dziecka. Zdecydowanie taka opcja jest tańsza i rozsądniejsza niż np. zakup mebli stylizowanych na bajkowe. Z takimi szafkami później nie ma co zrobić, a sprzedaż raczej będzie mało opłacalna.

    

   Osobiście polecam wam wypróbowanie tego rozwiązania. Sam żałuję, że moi rodzice nie wpadli na coś takiego i całe dzieciństwo mieszkałem w małym, żółtym pokoiku.

    

   Pozdrawiam i zapraszam ponownie :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Pokój dla dziecka - tylko jak?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   gry_dla_dzieci
   Czas publikacji:
   środa, 12 marca 2014 16:05
 • poniedziałek, 10 marca 2014
  • Jak udekorować mieszkanie na wiosnę?

   Pytanie z tytułu tego wpisu zadała mi niedawno moja bliska przyjaciółka. Odpowiedź jest prosta i w zasadzie mogłaby się zamknąć w jednym słowie: "jasno". Ale dziś postaram się wam nieco szerzej zwrócić uwagę na obecnie panujące trendy wiosenne oraz możliwości łatwego, taniego, a przede wszystkim gustownego udekorowania swojego mieszkania.

    

   Jeśli wiosna to przede wszystkim dużo światła. Ludzie po długiej i ciemnej zimie wręcz marzą o odrobinie światła, gry kolorów i jasności. Właśnie te motywy, kolory i światło, od zawsze nierozerwalnie związane są z wiosną.

    

   Ale co jest modne konkretnie w tym sezonie?

    

   Przede wszystkim wszelkie kompozycje zawierające kwiaty i kryształy. Przemieniają one nawet najmniejsze i najsmutniejsze wnętrza w piękne salony. Serio, serio... Spróbujcie na próbę włożyć do pokoju w którym spędzacie najwięcej czasu jakiś bukiet kwiatów i ze dwa kryształki, a od razu zrobi się wam tam przyjemniej i będziecie jeszcze bardziej ciągnąć do tego wnętrza. 

    

   Trendy mody rzadko biorą się z próżności ludzi, a najczęściej z tego, że w różnych porach roku ludzie potrzebują czego innego. A tym czego każdy potrzebuje najbardziej są zmiany, więc co roku warto jest zmienić kolekcję z tej pory roku. Tak już jest i lepiej nie igrać z własnym komfortem psychicznym. Przede wszystkim zdrowie!

    

   Tak jak już mówiłem, w tym sezonie jeśli chodzi o dekoracje wnętrz to tylko kwiaty i kamienie. Takie magiczne kryształy wypełnią wnętrze dodatkowym światłem i dodadzą klimat luksusu.

    

   Serdecznie zapraszam ponownie i polecam wypróbować moje pomysły :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   gry_dla_dzieci
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 marca 2014 23:34
 • piątek, 07 marca 2014
  • Startujemy!

   Hej kochaniutcy, witam was u siebie!

    

   Nazwa mojego bloga raczej niewiele mówi wam więc spróbuję teraz szybko przybliżyć wam jego tematykę. Będę nią ja! Heh, żartuję... Będę na tym blogu opowiadał wam o moich licznych zainteresowaniach. Nie umiem usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż minutę więc wiecznie muszę robić coś nowego. Sprawia to, że mam naprawdę wieeeeeeele zainteresowań. Myślę, że część z nich również w was wzbudzi pewne ciepłe emocje i spróbujecie również włączyć się w nie.

    

   Jedną z moich najstarszych pasji jest wnikanie w modę i trendy panujące w niej. Uwielbiam ubieranki, przebieranki i zakupy. Wiem, wiem... jak facet lubi takie rzeczy to znaczy że jestem homoseksualistą. Ale tak nie jest. Jestem zupełnie normalnym facetem i znam wielu innych o podobnych zainteresowaniach będących heteroseksualnymi jednostkami. Takie dzielenie ludzi ze względu na zainteresowania moim zdaniem nie jest słuszne i powinno zostać zaprzestane. Niestety, środowiska mocno powiązane z klerem silnie wpływają na opinię publiczną i zmuszają ją do pewnych schematów myślowych. Nic na to jeszcze nie poradzimy... ale może kiedyś.

    

   Do rzeczy, bo zaczynam filozofować. 

    

   Jak już wspomniałem, uwielbiam się przebierać, ubierać i kupować nowe ciuchy. Tą pasję odziedziczyłem po mojej kochanej matuli, która godzinami potrafiła się tym zajmować. Wyjście na zakupy traktowała jak istną grę z modą. Cały czas starała się zdobyć coś ciekawego aby odnieść zwycięstwo w tej grze. Podobnie jak ona, ja również czerpię niesamowitą przyjemność z takich rzeczy.

    

   Nie będę już wam dłużej zanudzał. Następnym razem wspomnę o moich innych zainteresowaniach, tym razem może bardziej uniwersalnych :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   gry_dla_dzieci
   Czas publikacji:
   piątek, 07 marca 2014 00:51